top of page

שווה לדעת

חופש פנימי? מה זה בכלל?

לדעת מבפנים מה נכון. 

לדעת מבפנים מי אני. 

לדעת מבפנים מה מגיע לי. 

לדעת מבפנים לאן אני הולך ומה הכוונה שלי שם.

אני לא גורו ואין אצלי את האמת הגדולה. 
אצלך יש. אני יודעת לכוון אותך לשם. 

למקום שבו הקולות המתווכחים בתוכך, דוממים ויש רק תחושה חזקה שהיא הקול הפנימי שלך.

הקול שיודע - זה משנכון לי. מתאים לי. קורא לי. לשם אני רוצה להגיע.  
נחבר רוח עם מציאות, נפקח את העיניים הפנימיות כדי להשפיע על העולם שבחוץ.

נרגיש את הכואב ונחשוף את הזוהר,

נסתכל בלבן שבעיניים של הפחד ונעיר את האומץ,

נפרק מבנים ישנים מבטון ונבנה חדשים מעוצבים בקפידה. 

התהליכים איתי לא עוסקים באיך לשנות את עצמך אלא באיך להיות עצמך.

ככל שתדע יותר על מי שאתה, מה מרגש אותך ומה מניע אותך, מה ניתן לך ומה עליך לשכלל, יהיה לך יותר קל לחיות באומץ, באמונה, בתשוקה וברצון לגדול, לתרום ולרקוד עם החיים ברבדים העמוקים והחזקים ביותר.

 

וחוץ מזה קצת עלי -

בעלת תואר בעיצוב תעשייתי וקריירה ארוכת שנים בעולמות העיצוב והתקשורת החזותית, הפקות, מיתוג ומדיה, מאסטר NLP מיינדפולנס, אימון אינטגרטיבי לילדים.

חוקרת ומעמיקה בעולמות הרוח והתודעה, בעלת ידע נרחב וכלים פרקטיים להעצמה והתפתחות אישית.

אני משתמשת בכלים מעולמות שונים: תרגילי מודעות, NLP, מיינדפולנס, הקשבה לגוף ועוד הרבה אחרים.

מה זה NLP?

NLP – Neuro-Linguistic Programming  – ניתוב עצבי לשוני

NLP הוגדר ע" מפתחיו כ"חקר החוויה הסובייקטיבית" או "חקר המצוינות האנושית"

הנחת היסוד הבסיסית היא שהמציאות שאנו חווים היא סובייקטיבית ומה שמייצר את החוויה, מה שמייצר את הרגשות וההתנהגויות שלנו הן מבנים פנימיים, כאשר שיטת NLP היא מדריך למוח המאפשר לנו לקחת יותר שליטה על ההרגלים והפעולות שלנו, יותר שליטה על התגובות שלנו ועל האופן שבו אנו מתקשרים ומשפיעים על המציאות של חיינו.

היתרון המשמעותי של ה- NLP הוא התוצאות המהירות ואחוזי ההצלחה הגבוהים באימון קצר יחסית. כיוון שלא מדובר בניסיון להשפיע על החלק המודע, אלא בעבודה ישירה עם תת המודע האחראי על הרבדים העמוקים יותר שמנהלים אותנו מתחת לפני השטח.  

מה זה מיינדפולנס?
מיינדפולנס (Mindfulness), או בעברית מודעות קשובה, היא תרגול שמבוסס על הפניית תשומת לב מודעת ומכוונת לרגע הנוכחי, מתוך גישה של פתיחות, קבלה והיעדר שיפוטיות. זהו תרגול של התמקדות בחוויה המיידית, דרך הכוונת הקשב אל המתרחש בהווה, ברגע הזה, בדגש על הנשימה, על המחשבות, על תחושות הגוף ועל הרגשות. תרגול המיינדפולנס הוא, בעצם, הדרך להגיע למצב של 'מיינדפולנס', מצב של נוכחות מלאה בהווה, של בהירות או של מעין סוג של "ריק" בתודעה. זהו המצב ההפוך למצב הטייס האוטומטי, שבא לידי ביטוי בביצוע פעולות שגרתיות, מבלי לשים לב שביצענו אותן, מכיוון שבאותו רגע שבו ביצענו אותן, היינו שקועים במחשבה, ונכנסנו אליה כל כך עמוק, עד שפספסנו את מה שקרה באותו הרגע. 

מה זה דימיון מודרך?
דימיון מודרך הוא תחום רחב הכולל בתוכו מגוון שיטות לטיפול והתפתחות אישית, שמטרתן להביא לאיזון, ריפוי והגשמה. המפתח לשיטה, הוא היכולות של המוח האנושי להתפקס על דבר מה, תוך שהוא מכבה את כל מה שמפריע לו מסביב, כמו העובדה כי המוח אינו מבדיל בין דמיון למציאות. כשאדם מתרגל דמיון מודרך במצב של הרפיה, המוח השמאלי השכלתני עובר למצב שקט של קליטה (גלי אלפא), והמוח הימני שמתקשר עם התת מודע, עובר לרמות קליטה ושליפת מידע  גבוהות. מצב זה מאפשר לנו לתקשר עם המוח באופן ישיר ובכך לשחרר מחסומים והתנגדויות, לשנות הרגלים ואמונות שאימצנו במהלך כל חיינו.


 

bottom of page